Zajímáte se o podlahové vytápění a nemáte přesnou představu o tom, co je k tomu vlastně zapotřebí? Chtěli byste si podlahové topení zhotovit alespoň částečně sami a nebýt závislí na stavební firmě? Pak využijte suchý systém pokládky, který se osvědčil již na mnoha místech.
Izolační fólie – tou budete pokládku začínat. Připomínáme, že podlaha musí být čistá, suchá, zbavená kamínků a písku, plísní, hniloby apod. Doporučujeme podlahu nejprve dezinfikovat ekologickým prostředkem.
Dilatační pásy – ty jsou důležité kvůli eliminaci tepelné roztažnosti systémových desek s potrubím.
Systémové desky – pokládku systémových desek zvládnete také sami, stejně jako u předchozích komponent. Desky jsou opatřeny prohlubněmi pro topné potrubí, kladete je na podlahu tak, abyste vytvořili jeden či více topných okruhů.
Hadice – do otvorů v deskách zastrčíte topné hadice a připravíte je k zapojení do rozdělovače.
Rozdělovač – sety rozdělovačů bez směšování se skříní na zeď Eshop.termtech.cz regulují průtok vody v topném médiu. Připojuje se k topnému zdroji, například k plynovému kotli, tepelnému čerpadlu nebo krbovému výměníku. Zapojení rozdělovače, oživení topení, odvzdušnění a kontrolu celého systému by měl provádět instalatér topenář. Toto již není práce pro amatéry.
Regulační prvky – podlahové topení má k dispozici své regulační prvky, například termostatické hlavice. Toto také zapojuje instalatér. Ten vám také poradí, co je možné od podlahového topení očekávat, co lze nakoupit, co je výhodné, a co není.
Sádro a cemento-vláknité desky – jakmile je podlahové topení zprovozněné, položí se na systémové desky pochozí desky (cemento nebo sádro-vláknité), které zabezpečí podlahové vytápění před mechanickým poškozením. Pokládku desek zvládnete svépomocí.
Podlahová krytina – na závěr se pokládá vhodná krytina, například koberec, keramická či kamenná dlažba, palubky, parkety, plovoucí podlaha, vinyl atp.