Programy či aplikace


Myslím, že rozdíl mezi těmito dvěma výrazy v podstatě není. Aplikace může být několik programů v jednom, ale také může být jednoúčelová. My zde nebudeme řešit rozdíl mezi nimi, my zde jen omrkneme takové ty zajímavé, třeba do mobilu. Je vysoce pravděpodobné, že tam už některé dávno máte. Ale třeba ji nemají druzí, takže je to pro ně novinka. Například aplikace pro úpravu fotek. Některé jsou již v mobilu instalovány, některé si však musíte stáhnout sami. Po zkoušení x té aplikace stejně zjistíte, že v základu jsou všechny skoro stejné. Totéž jako přehrávače hudby či videa. Je to jen otázka funkcí.

počítač a fotky

Každý si většinou stahuje tu, která jich má více. Jenže ten člověk je pak stejně nevyužije, takže rozumně sáhne po nějaké obyčejnější. Zvláště majitelé slabších nebo starších přístrojů by si měli uvědomit, že čím novější je aplikace, tím více sežere místa a paměti. A také se může stát, že se s vaším starším softwarem nebude vůbec kamarádi, takže ji ani nespustíte. Ve starých časech se u programů pro PC uváděl minimální požadavek na soft. Takže dotyčný věděl, že pokud chce používat nejnovější soft, že mu na jeho železe prostě nepojede a zvolil pro instalace raději starší, nebo nějakou slabší verzi. Tím mu nehrozilo zasekávání počítače, i když někdy se i to mohlo stát.  

notebook v trávě

Moderní aplikace v počítači nejsou většinou nijak náročné, ale stává se, že starší stroje ty nové prostě ignorují a nerozjedete je. V tomto případě je třeba zvážit nákup novějšího přístroje, pokud vám to ovšem stojí za to. Já si myslím, že většinou ne. Každá aplikace má svou starší sestřičku i když třeba ne tak bohatou, jistě méně náročnou na grafiku například.  

Před instalací některých aplikací je dobré si udělat zálohu toho, co mám v telefonu nebo v počítači uloženo. Nikdy se totiž neví, co může neprověřená aplikace vyvést. 

Posted in PC
Back To Top