Pokojové rostliny – někteří lidé se domnívají, že pokojové rostliny nepatří do ložnice, ale to je nesmysl. Žádná z nich vás neudusí tím, že vydechuje v noci oxid uhličitý, toho je zanedbatelné množství a mnohem víc jej vydýcháte vy. Proto je důležité v ložnici pravidelně větrat a zajistit přísun kyslíku i přes noc.
Podlahová krytina – s bytovým architektem z Prahy se můžete dohodnout, můžete diskutovat o tom, jaká by byla do ložnice nejvhodnější podlahová krytina. Je zde mnoho možností, může to být koberec, může tam být pouze keramická či kamenná dlažba s centrálním kruhovým kobercem, může tam být plovoucí laminátová podlaha, může tam být vinyl, kombinace parket a koberce atd. Podlahová krytina je důležitá i pro to, aby bylo možno sladit k sobě ostatní prvky v bytě nebo v domě.
Nábytek ano či ne – v ložnicích velmi často vzniká dilema, zda tam umístit šatní skříně, či nikoli. Někteří lidé si nechávají v ložnici zhotovit vestavěnou skříň na míru a pokryjí s ní celou stěnu, nebo její část, jiní v ložnici žádný takový nábytek mít nechtějí a sází na skříně v předsíni. Pokud je ložnice zbavena nábytku a je tu jen postel s nočními stolky, bude zařizování těchto prostor snazší. Bytový designér se pak může lépe soustředit hlavně na tvar postele a její umístění v prostoru. Některá lůžka také mohou mít neobvyklé tvary, například mohou být oválná či kruhová nebo půlkruhová.
Svítidla – umístění svítidel v ložnici je poměrně důležité nejen proto, abyste si tam posvítili při oblékání, ale i z toho důvodu, že ložnice slouží pro intimní hrátky a v ložnici se také relaxuje a odpočívá po náročném pracovním výkonu. Svítidla tu mohou být rozmístěná na stropním podhledu, na stěnách, pod postelí, v rozích, mezi pokojovými rostlinami, na nočních stolcích a mohou mít mnoho podob počínaje LED pásky či panely a konče klasickými svítidly s kryty.