Zachovejte při úniku vody chladnou hlavu


V současné době trpí dle zjištění odborníků více než dvě třetiny obyvatel naší země deficitem hořčíku v organismu, což je dáno mnoha faktory, které ovlivňují množství magnézia v potravinách. Údajně je například v jablkách polovina hořčíku, v porovnání s rokem 1983. Deficit hořčíku se mimo jiné může projevit sklonem k depresím, úzkostem a také k přehnaným, někdy až cholerickým reakcím na stres.

únik vody

Není tedy vyloučeno, že v okamžiku, kdy vás doma překvapí kaluž vody na podlaze a mokrá stěna v obýváku, že začnete panikařit a stresová situace se pak vyhrotí ve zbrklost a unáhlené reakce. Tímto vám jen chceme naznačit, abyste si včas uvědomili, že únik vody do zdiva může mít nebezpečné následky, a že byste měli jednat s chladnou hlavou a postupovat následovně:

elektrický rozvaděč

  • První, co musíte bezpodmínečně provést – vypněte hlavní jistič v elektrickém rozvaděči, protože pokud voda pronikne do elektroinstalace, může vás usmrtit.

  • Uzavřete hlavní uzávěr vody.

  • Zavolejte instalatéry, ti udržují nonstop havarijní servis a dorazí zhruba do hodiny. Mezitím můžete obout gumovky nebo se vyzout a likvidovat následky škod naboso. Odsuňte nábytek, srolujte koberce, aby měli instalatéři k místu závady přístup.

  • Postarejte se o důkladné větrání – v létě otevřete okna, aby se mohla voda rychleji odpařovat, v zimě zvyšte teplotu v místnosti topným zdrojem a také průběžně větrejte.

  • Postarejte se o to, aby se v prostoru nepohybovaly malé děti a domácí zvířata, čím méně pohybu zvířat a osob tu bude, tím rychleji mohou instalatéři řešit havarijní situaci.

  • Neoklepávejte omítku předem – toto se dělalo dříve, dnes mají instalatéři na vyhledávání úniku vody moderní metody, například formovací plyn nebo akustické tyče Hykron a není tudíž nutné odstraňovat ani omítku, ani kusy zdiva. Instalatéři místo závady odhalí velmi přesně a pak stačí jen v tomto místě odebrat kus omítky.

Back To Top